Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Kim jest Opiekun Specjalizacji?

2020-03-16
Wolontariusze Fundacji Uniwersytet Dzieci mają okazję do podejmowania wielu naukowych wyzwań. Wśród ich zadań jest nie tylko opieka recepcji podczas sobotnich zajęć i towarzyszenie dzieciom na wykładach i warsztatach, ale także… współpraca z naukowcami!

W ramach Uniwersytetu Dzieci organizujemy dla młodzieży zajęcia na kierunkach Mistrz i Uczeń (12-13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat). Każdy semestr zajęć to zdobywanie wiedzy dotyczącej wybranej przez dziecko specjalizacji. Kryminalistyka, projektowanie aplikacji, biologia molekularna, dziennikarstwo radiowe - jest w czym wybierać! Nie tylko studenci Uniwersytetu Dzieci stają przed ważnym wyborem tematyki, w której chcą stać się specjalistami. Również Wolontariusze, którzy pełnią funkcję Opiekunów, deklarują swój udział w seminariach Mistrza i Ucznia oraz Nauki do kwadratu.

Dlaczego?

Każda specjalizacja, którą realizują studenci tych dwóch kierunków ma swojego Opiekuna – Wolontariusza. Towarzyszy on młodym studentom podczas zajęć i pomaga przy konferencji bądź pokazie dla rodziców, które odbywają się po zakończeniu semestru. Opiekun specjalizacji jest prawą ręką naukowca, prowadzącego seminaria. Pomaga w organizacji zajęć i materiałów dydaktycznych, asystuje podczas warsztatów, a także przygotowuje aktywności integrujące studentów.

Na Opiekunów w każdym mieście czekają nie tylko dodatkowe wyzwania podczas sobotnich zajęć, ale także przyjemności! Wspólne spotkania integracyjne i szkolenia. W minionym semestrze Wolontariusze dowiedzieli się, jak pracować metodą projektu i jak skutecznie przeprowadzić ewaluację zajęć oraz ciekawe aktywności dla studentów.

Dziękujemy za pomoc!

W pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/20 pomogło nam aż 72 opiekunów! Wzorowo wypełniali swoje zadania w Krakowie, Warszawie, Olsztynie i Wrocławiu. W sumie spędzili ponad 760 godzin na wsparciu wykładowców i studentów Uniwersytetu Dzieci.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy włączyli się w ten projekt!

Zostań Opiekunem Specjalizacji

Przed rozpoczęciem nowego semestru zajęć prowadzimy rekrutację na Wolontariuszy - Opiekunów Specjalizacji. Zapraszamy każdego, kto ukończył 17 lat i chce poszerzać swoją wiedzę z wybranej dziedziny naukowej, razem ze studentami Uniwersytetu Dzieci. Warunkiem zostania Opiekunem jest zobowiązanie się, do uczestnictwa we wszystkich seminariach w ramach wybranej specjalizacji. Zależy nam, by taki Wolontariusz w pełni towarzyszył studentom w przygotowaniu projektu i wystąpienia na zakończenie semestru.