Uniwersytet Dzieci zdalnie? Przenosimy zajęcia w tryb online!

2020-11-04
Od początku pandemii intensywnie pracowaliśmy nad nowym programem studiów zdalnych.

Sprawdź, co czeka na Ciebie i Twoje Dziecko w pierwszym semestrze studiów zdalnych na Uniwersytecie Dzieci.

Pudełko edukacyjne

A w nim książeczka i materiały do przeprowadzenia pięciu warsztatów oraz dostępne online nagrania audio z instrukcją do ich wykonania, a także miniwykłady od naukowców, pełne wiedzy i eksperymentów! Dzieci sprawdzą m.in. dlaczego kura nie lata oraz ile udźwignie skorupka od jajka.

Pudełko edukacyjne jest częścią programu Uniwersytet Dzieci w Domu.

Spotkania online z naukowcami

Jak tropić zwierzęta? Dlaczego ćmy lecą do światła? Jak zarobić na grach internetowych?

Dowiedzą się tego studenci Okrywania (6-7 lat)), Inspiracji (8-9 lat) i Tematów (10-11 lat) podczas webinarów. Choć zdalnie, to cel spotkań z naukowcem pozostaje niezmienny - rozbudzenie dziecięcej ciekawości! Studenci po wysłuchaniu eksperta, będą mieli przestrzeń do zadawania pytań. Harmonogram spotkań:
  • Sobota, 7.11. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Dlaczego ćmy lecą do światła? Kierunki: Odkrywanie, Inspiracje.
  • Sobota, 14.11. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Jak zarobić na grach internetowych?  Kierunki: Inspiracje, Tematy.
  • Sobota, 21.11. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Co kryje w sobie Amazonia? Kierunki: Inspiracje, Tematy.
  • Sobota, 28.11. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Jaka jest najdziwniejsza potrawa na świecie? Kierunki: Odkrywanie, Inspiracje.
  • Sobota, 28.11. godzina 18:00. Tytuł zajęć: Jakiej odpowiedzialności społecznej mogą nauczyć nas mrówki? Kierunek: Tematy.
  • Sobota, 12.12. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Dlaczego wirusy przechodzą ze zwierząt na ludzi? Kierunek: Tematy
  • Sobota, 19.12. godzina 10:00. Tytuł zajęć: Jak tropić zwierzęta w mieście? Kierunki: Odkrywanie, Inspiracje.

Wykłady online

Taka forma wykładów przewidziana była również dla standardowego, stacjonarnego studiowania na Uniwersytecie Dzieci. Studenci młodszych kierunków otrzymali nagrane wykłady od ekspertów:

• Okrywanie (6-7 lat) - Jak zrobić usg szczeniakowi?
  • Inspiracje (8-9 lat) - Jak rośliny komunikują się między sobą?
  • Tematy (10-11 lat) - Dlaczego sport stał się podstawą w piramidzie żywienia?

Studenci Odkrywania spotkali się już online z naukowcem prowadzącym wykład. Kierunek Inspiracje będzie miał taką okazję 13 listopada, a dzieci z Tematów - 14 listopada. Obejrzyjcie wykłady uważnie i szykujcie pytania do eksperta!

Webinary dla rodziców

W tym trudnym czasie pamiętamy także o Was, Drodzy Rodzice! Dlatego dodatkowo przygotowujemy 3 webinary o różnorodnej tematyce. Będą one nawiązywały do codziennych wyzwań, jakie stoją obecnie przed rodzicem. Eksperci opowiedzą o radzeniu sobie z emocjami dziecka czy zdalną edukacją. Sprawdź szczegóły!

A co ze starszymi studentami Uniwersytetu Dzieci?

Młodzież z kierunków Mistrz i Uczeń (12-13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat) będzie realizowała wybrane w czasie rekrutacji specjalizacje w formie spotkań online, zgodnie z udostępnionym na początku roku harmonogramem. Studenci otrzymali też nagrane przez naukowców wykłady online:

• Mistrz i Uczeń - Za co karze Międzynarodowy Trybunał Karny?
  • Nauka do kwadratu - Czy gatunki szybciej wymierają niż je odkrywamy?

Przed nimi jeszcze krótkie spotkania z prowadzącymi te wykłady i okazja do zadania pytań! Słyszymy się jeszcze w tym tygodniu - 4 i 5 listopada.