Co robimy?

Zmieniamy edukację!

Uniwersytet Dzieci w Sobotę

Wykłady i warsztaty dla dzieci prowadzone przez naukowców i ekspertów z różnych dziedzin.

Uniwersytet Dzieci w Klasie

Nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Bezpłatnie udostępniamy gotowe i szczegółowo opracowane scenariusze lekcji.

Dowiedz się więcej o naszej metodzie

Nasza historia

Działamy od 2007 roku. Najważniejsze wydarzenia w naszej historii:

Wrzesień 2022

Wracamy na Uczelnie!

Wrzesień 2020

Fundacja w czasach post pandemicznych

Maj 2019

Nowa identyfikacja wizualna Fundacji

Czas na Poznań!

Maj 2013

Powstanie serwisu internetowego dla nauczycieli

Maj 2010

Otwarcie ośrodka w Olsztynie

Listopad 2008

Nowy ośrodek we Wrocławiu

Listopad 2007

Pierwszy wykład w Warszawie

Kwiecień 2007

Narodziny Fundacji w Krakowie

Oto nasz zespół

Poznaj nas wszystkich!

Wasze opinie o nas

Alicja

Wolontariuszka Uniwersytetu Dzieci

Myślę, że gdyby nie moja przygoda z Uniwersytetem Dzieci, nie wybrałabym zapewne specjalizacji nauczycielskiej na studiach historycznych. Dzieci i młodzież dają niesamowitą siłę do działania, wiem, że z pewnością chcę z nimi dłużej pracować w przyszłości.

Jerzy Kawa

Wykładowca Uniwersytetu Dzieci

Być może sposób prowadzenia zajęć, nietuzinkowy program współtworzony z dziećmi, dobór wykładowców i w końcu ocena zajęć przez dzieci zaraz po ich zakończeniu to elementy, które powinny zostać zaadaptowane w każdej szkole?

Małgorzata Biśta

Nauczycielka w Szkole Podstawowej w Lusinie

Metody pracy proponowane w scenariuszach pozwalają uczniom samodzielnie zdobywać wiedzę. Uważam, że Scenariusze są bardzo pomocne w pracy nauczyciela. W jednym miejscu mogę znaleźć bardzo bogatą bazę różnorodnych środków dydaktycznych.

Mikołaj

Student Uniwersytetu Dzieci

Na Uniwersytecie Dzieci najbardziej podoba mi się to, że można wybrać kierunek, który cię interesuje i zdobywać wiedzę, której nie zyskam w szkole. Wykłady są bardzo ciekawe. Prowadzący pokazują zdjęcia, filmy i interesująco przekazują wiedzę nawet na temat, który wydaje się nieciekawy.