Międzynarodowy Dzień Wolontariusza na Uniwersytecie Dzieci!

2019-12-11
W 5 naszych ośrodkach hucznie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak co roku chcieliśmy z całego serca podziękować Wolontariuszom za bezinteresowne wsparcie naszej misji. W każdą sobotę koordynują oni organizację zajęć, opiekują się dziećmi, pomagają prowadzącym w sprawnym przeprowadzeniu warsztatów i wykładów.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to jedno z najważniejszych Świąt w Fundacji! Zależało nam, by wolontariusze świetnie się bawili i poczuli, że jesteśmy wdzięczni za ich pomoc i zaangażowanie.

Dzień Wolontariatu w Krakowie

Ale „Odlot”! Tak należy podsumować Dzień Wolontariusza w Krakowie. Tradycją stało się już, że ten dzień spędzamy z Wolontariuszami, zajadając się tortem i odpoczywając przy seansie filmu. Tym razem Wolontariusze postawili na animację “Odlot”.  Oczywiście nie obyło się bez rozmów, z których możemy śmiało wyciągnąć jeden wniosek: jesteśmy jedną wielką drużyną i bardzo lubimy swoje towarzystwo :). U nas Dzień Wolontariusza trwa cały rok! Dziękujemy, że jesteście!

Dzień Wolontariatu w Poznaniu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza najlepiej świętować z wolontariuszami z wielu krajów. Tak się właśnie stało w Poznaniu. Regionalne Centrum Wolontariatu zaprosiło w swoje progi wiele organizacji pozarządowych, nie mogło więc zabraknąć Uniwersytetu Dzieci! Wspólnie obejrzeliśmy filmy, zagraliśmy w gry i poczuliśmy smak naturalnie parzonej herbaty. A wszystko to w  towarzystwie wolontariuszy zarówno z Polski, jak i Niemiec, Libanu, Turcji czy Azerbejdżanu. Różnorodność przejawiała się także w wieku wolontariuszy, od najmniejszych pomocników po seniorów! Jedno popołudnie to jednak za mało by nacieszyć się Świętem Wolontariuszy. Dlatego dzień później odbył się mikołajkowy seans filmowy wraz z małymi upominkami. Wszystko to udostępnialiśmy  na naszym nowym kanale social media: @wolontariat_ud_poznan.

W organizacji Dnia Wolontariusza pomogli nam: Muzeum Brama Poznania, Teatr Nowy w Poznaniu oraz Laser Tag.  Dziękujemy za podarowanie prezentów dla wolontariuszy!

Dzień Wolontariatu w Olsztynie

Zespół z Olsztyna zaskoczył Wolontariuszy w dniu ich święta. Mieli oni okazję przejechać się gokartami po Torze Kartingowym Kormoran. Większość z nich robiła to pierwszy raz. Była adrenalina i sporo dobrej zabawy! Jak zwykle świetnie razem spędziliśmy czas. Po przejazdach dzieliliśmy się wrażeniami przy wspólnym stole. Takie spotkania pokazują, że praca z wolontariuszami to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przyjemność! Cieszymy się, kiedy możemy spotkać się z ludźmi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i chcą działać na rzecz innych. Dziękujemy za ten dzień!

Dzień Wolontariatu w Warszawie

Wolontariusze w soboty często muszą radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego warszawski Dzień Wolontariusza odbył się pod hasłem: Improwizacja! Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy grupę improwizacyjną Bożydar, która zagrała dla nas spektakl gier improwizowanych. Miejsca i sytuacje podpowiadali nasi wolontariusze, kreując w ten sposób wyzwania dla aktorów. Taka zamiana ról była dla nich bardzo ciekawym i zabawnym doświadczeniem, śmiechom i wymysłom nie było końca!

Dzień Wolontariatu we Wrocławiu

We Wrocławiu świętowaliśmy z wolontariuszami podwójnie! 4 grudnia spotkaliśmy się w biurze, gdzie w otoczeniu księżniczek i tiulu zajadaliśmy się smakołykami i wspólnie odpowiadaliśmy na pytania bajkowe. Motyw księżniczek, który wybrali wolontariusze był strzałem w dziesiątkę!

Natomiast 5 grudnia świętowaliśmy wraz z całym Wrocławiem – wszystko dzięki Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego. Podobnie jak w ubiegłym roku dostaliśmy od nich zaproszenie do obchodów Dnia Wolontariusza wraz z innymi organizacjami wspieranymi przez wolontariuszy. W kinie Nowe Horyzonty czekały na nas fotobudka i różne pyszności, a całość zwieńczył pokaz filmu „Na noże”.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, dzięki którym ten dzień mógł być możliwy – wolontariuszom za przybycie, koordynatorom za wsparcie i organizację oraz Dream Jump i Kwatery Głównej LaserTag za przekazane wejściówki oraz Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego za zaproszenie na wspólne świętowanie.
Dziękujemy za wspaniały dzień i mnóstwo pozytywnej energii!

Program wolontariat jest dofinansowany przez: