Wrocław | Kurs kompetencji społecznych – startujemy!

2024-04-09
Szukasz kursu wspierającego kompetencje społeczne Twojego dziecka, chcesz otworzyć je na rówieśników, pomóc zrozumieć emocje, które mu towarzyszą w trudnych sytuacjach?

Już 14 maja rozpoczynamy kurs kompetencji społecznych dla dzieci w wieku 10-12 lat! Zapraszamy wrocławskich studentów Uniwersytetu Dzieci.

Organizacja zajęć i formularz zapisów znajdują się poniżej.
Od ponad 10 lat prowadzimy warsztaty kompetencyjne w ramach programu Uniwersytet Dzieci i współpracujemy z psychologami, psychoterapeutami i trenerami, którzy na co dzień wspierają dzieci oraz młodzież w zrozumieniu siebie.

Kurs kompetencji społecznych pomoże Twojemu dziecku:
– lepiej poznać siebie, swoje emocje oraz funkcjonowanie w grupie;
– doskonalić tworzenie relacji z innymi;
– rozwinąć kompetencje w zakresie samoakceptacji, empatii, własnych granic;
– radzić sobie w sytuacjach konfliktowych;
– odnaleźć się w trudach okresu dojrzewania.

Proponowane przez nas obszary tematyczne kursu kompetencji społecznych odpowiadają na wyzwania, które stoją przed dziećmi wkraczającymi w pierwszą fazę okresu dojrzewania (tzw. wczesna adolescencja).
Charakteryzuje się ona dużymi zmianami w przeżywaniu siebie i innych. Rozpoczynający się okres dojrzewania rodzi wyzwania związane z intensyfikującymi się procesami biologicznymi, konfliktem między samodzielnością a lękiem przed odpowiedzialnością, zagubieniem w poszukiwaniu własnej tożsamości czy dylematami związanymi z rosnącą rolą rówieśników, którzy stają się autorytetami.

Organizacja zajęć i tematy spotkań

Na kurs zapraszamy studentów Uniwersytetu Dzieci w wieku 10-12 lat!

Kiedy: 14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06 (wtorki)
Miejsce zajęć: Projektownia, ul. Traugutta 68 L-P, Wrocław 50-418
Godzina: 16:30-17:45
Czas trwania: 75 min
Liczba dzieci w grupie: maks. 10
Prowadzi: Magdalena Kot – pedagożka, socjoterapeutka i edukatorka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi w niemal każdym wieku (biogram).

Tematy warsztatów:
14.05: Akceptuję siebie i innych — o samoakceptacji i różnorodności.
Dzieci nauczą się, jak poruszać się w świecie różnic oraz jak jednocześnie zachować swoją wyjątkowość i ją docenić.
21.05: Moje granice — asertywność i szacunek w relacjach.
Zajęcia poświęcone będą rozpoznawaniu własnych potrzeb, a także potrzeb innych osób. Podkreślą wagę wzajemnego szacunku i ochrony własnych granic.
28.05: Jak wyrazić siebie? — komunikacja i ekspresja.
Podczas zajęć uczestnicy skupią się na podstawowych zasadach skutecznego komunikowania się z innymi oraz na treningu umiejętności komunikacyjnych.
4.06: W lustrze grupy — korzystanie z informacji zwrotnej w grupie rówieśniczej.
Dzięki doświadczeniu przebywania w bezpiecznych warunkach grupy uczestnicy odkryją, w jaki sposób postrzegani są przez innych i dzięki temu będą mogli bardziej świadomie wyrażać siebie.
11.06: Konflikty, agresja i przemoc — jak sobie poradzić?
Zajęcia będą podsumowaniem cyklu zajęć, a dzięki nabytym wcześniej umiejętnościom uczestnicy będą mogli trenować zarówno komunikację w sytuacji konfliktu, jak i radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach z innymi.

Ten kurs został przygotowany również z myślą o Tobie, Rodzicu:
– po każdym spotkaniu otrzymasz praktyczną broszurę zawierającą krótkie podsumowanie zajęć;
– przekażemy Ci ćwiczenia, które wykorzystasz do dalszej pracy w domu;
– otrzymane narzędzia pomogą Ci wzmocnić relację z dzieckiem.

Jak zapisać dziecko na kurs kompetencji społecznych

1. Wyślij zgłoszenie za pomocą formularza >> KLIK!
  2. Oczekuj na wiadomość e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i danymi do przelewu.
  3. Opłać kurs.
Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi 450 zł. O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie opłaty. Regulamin kursu do pobrania poniżej.
Regulamin - Kurs kompetencji społecznych