By zdobyć cyfrę z
planety odkrywców konieczne było wykonanie doświadczenia naukowego z wykorzystaniem sprzętu laboratoryjnego.
Z pomocą naszego zespołu dzieci odtwarzały proces oznaczania grup krwi i przeprowadzały doświadczenie, które odzworowywało hemaglutynację, czyli zjawisko zlepiania się erytrocytów i wytrącania ze środowiska płynnego w postaci grudek.
Z wykorzystaniem pipet, szalek Petriego oraz sztucznej krwi i surowicy młodzi badacze oznaczali grupy krwi. Cyfrę z
planety współpracy można było zdobyć za zespołowe działanie ze swoimi rówieśnikami lub rodzicami. Zadaniem było ułożenie wieży z kubeczków bez użycia rąk, ale z wykorzystaniem gumki recepturki i sznurków.
Bez współpracy zadanie to byłoby niemożliwe do wykonania, ale naszym uczestnikom nie sprawiało większego problemu! By podnieść poziom trudności ważną rolę odgrywał czas, a wyniki najlepszych drużyn zapisywane były na tablicy rankingowej.
Ostatnia cyfra kodu była do zdobycia na
planecie artystów, gdzie każdy uczestnik mógł poznać japońską tradycję Dnia Dziecka, czyli własnoręcznego tworzenia kolorowych chorągwi z przyczepionymi do nich karpiami, symbolizującymi w kulturze japońskiej szczęście, siłę i energię.
Uczestnicy tworzyli z papieru własne kolorowe dzieła, które mogli zabrać do domu wraz z upominkiem z otwartej na końcu skrzyni krasnali. Nasze działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników eventu, a wspólne doświadczenia przyniosły zarówno nam, jak i dzieciom dużo radości i pozytywnych emocji!