Jak wygląda początek roku 2021/2022 na Uniwersytecie Dzieci?

2021-09-23

Uniwersytet Dzieci w Terenie

11 września odbyły się pierwsze sobotnie zajęcia w terenie, na których zadebiutowało 13 tematów warsztatów. Cały dzień świeciło piękne słońce!

Czym zajmowali się studenci?
  • w Krakowie zaprojektowali plac zabaw, sprawdzili, czy emocje można zobaczyć gołym okiem i zastanowili się wspólnie, czy etnodizajn jest modny, a miasto przyjazne.
  • w Warszawie dzieci dowiedziały się m.in.: jak zbudować most, czym jest choroba cywilizacyjna i po co nam emocje. Poznały także życie dawnych mieszkańców Syreniego Grodu.
  • we Wrocławiu sprawdzili, czy rośliny dobrze się czują w parku i znaleźli sposoby na pomaganie przyrodzie. Studenci znaleźli także odpowiedź na pytanie - dlaczego czuję, to co czuję?

To dopiero początek naukowych przygód! Ogromnie nas cieszą te spotkania z małymi studentami po długiej przerwie! ❤️

Zajęcia w terenie na kierunkach Odkrywanie, Inspiracje i Tematy

Uniwersytet Dzieci w Domu

Z początkiem października do naszych młodszych studentów (6-11 lat) zaczną docierać pudełka edukacyjne, a pierwsze zajęcia online odbędą się 9 października. Mali odkrywcy zaczną od poznawania zawartości pudełka NOS, w którym czekają na nich zapachowe eksperymenty oraz mnóstwo wiedzy na temat węchu. Czujemy, że będzie się działo!

Zestawy edukacyjne dla najmłodszych

Początkiem października rozpoczną się również zajęcia dla naszych starszych studentów (12-16), których w tym roku jest 1019! Na kierunku Mistrz i Uczeń otwieramy 24 specjalizacje, a na Nauce do kwadratu - 11.

Zdradzamy parę planów:
  • Trzecie seminarium na Produkcji muzycznej (N2) poprowadzi Antoni Sojka - producent i muzyk, który podstawie doświadczeń z własnej pracy przekaże studentom wiedzę o tajnikach produkcji muzycznej.
  • Na Diagnostyce klinicznej zwierząt (MiU) studenci będą mieli okazję przećwiczyć technikę zakładania szwów na... skórce z banana.
  • Na Biotechnologii roślin (MiU) studenci wykorzystają zdobyte umiejętności do tworzenia własnego bioreaktora. Równolegle rozpoczną prace nad hodowlą roślin in vitro.

Bieżące relacje z naszych sobotnich spotkań znajdziecie na Facebooku i Instagramie Uniwersytetu Dzieci. Zapraszamy do podglądania!

Zajęcia zdalne dla najstarszych