Jak zajęcia na Uniwersytecie Dzieci oceniają nasi mali studenci?

2023-05-09
Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci to kosmos możliwości! Prowadzone są przez ekspertów i naukowców, którzy odważnie wychodzą naprzeciw dziecięcym pytaniom i wspólnie z małymi studentami szukają na nie odpowiedzi.

Z dumą możemy zaprezentować Wam liczby, które mówią o tym, że… Ponad 90% studentów ocenia zajęcia Uniwersytetu Dzieci najwyższą notą.

Skąd to wiemy?

U nas role są odwrócone - to nie dorośli oceniają wiedzę dzieci, a dzieci oceniają zajęcia prowadzone przez dorosłych. Ponad 2 tysiące studentów regularnie, pod koniec zajęć oddaje swój głos.

Zamiast ocen cyfrowych są trzy emotikony:

;-) - oznacza, że zajęcia były świetne i student wychodzi zadowolony. Dużo się nauczył, zaciekawił, warsztaty/wykłady były fascynujące.

:-/ - oznacza, że zajęcia mogły być ciekawsze, wykładowca mógł się bardziej postarać.

:-( - oznacza, że zajęcia nie spełniły oczekiwań studenta, nie jest zadowoleny z tematu i sposobu prowadzenia spotkania.

Oceniane są wykłady profesorów, naukowców, doktorów i innych specjalistów, którzy podejmują się tłumaczenia trudnych zagadnień młodym studentom tak, by były dla nich jasne i zrozumiałe. Wykładowcy jednogłośnie przyznają, że do zajęć na Uniwersytecie Dzieci muszą się przygotowywać dłużej i bardziej skrupulatnie, że są to zajęcia dużo bardziej wymagające niż te dla dorosłych studentów.
Warsztaty mają za zadanie angażować młodego studenta. W ręce dzieci oddawane są doświadczenia, eksperymenty, ale też prowadzenie obserwacji czy konstruowanie przeróżnych modeli.

Zajęcia Uniwersytetu Dzieci łamią bariery dorosłych i pozwalają dzieciom wchodzić w rolę ekspertów i prawdziwych naukowców. Satysfakcję wyraźnie widać w ocenach zajęć. Tak wysoki procent zadowolonych studentów mówi o tym, że nasz sposób prowadzenia warsztatów i wykładów w pełni odpowiada potrzebom i możliwościom rozwojowym dzieci i młodzieży.

90% zadowolonych uczestników to liczba, którą z dumą się chwalimy!

Rekrutacja na Uniwersytet Dzieci rusza już 23 maja!