Nagrody rozdane! Znamy laureatów

2023-09-20
16 września Uniwersytet Dzieci jak co roku wyróżnił najlepszych wykładowców, autorów lekcji, filantropów i wolontariuszy za pracę na rzecz dzieci i edukacji.

To dla nas wielkie wydarzenie, bo dzięki tym wspaniałym osobowościom spełnia się misja naszej fundacji. Chcemy, aby dzieci rozwijały dzięki nam swój potencjał twórczy i intelektualny, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać.

Wśród nagrodzonych znaleźli się naukowcy, eksperci, przedstawiciele biznesu i wolontariusze.

Poznajmy laureatów!

Wykładowca Roku w Warszawie

WYKŁADY – nagroda główna:
dr Agnieszka Marcinowska, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, Pełnomocnik ds. Promocji Wydziału Geologii, za wykład pt. „Jak rosną kryształy?” na kierunku Odkrywanie.

Wyróżnienie:
mgr inż. tech. wet. Iwona Szoda-Panasiuk, Komenda Stołeczna Policji, za wykład pt. „Na czym polega praca psa policyjnego?” na kierunku Inspiracje;
prof. dr hab. n. med. Maciej Kosieradzki, Warszawski Uniwersytet Medyczny, za wykład pt. „Jak w Polsce przeszczepia się narządy?” na kierunku Tematy.

WARSZTATY – nagroda główna:
dr Karol Jachymek, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych, Uniwersytet SWPS, za warsztaty pt. „Jak powstaje film animowany?” na kierunku Odkrywanie oraz warsztaty online dla kierunku Mistrz i Uczeń „Sztuka mediów”.

Wyróżnienie:
Agata Maciejewska, School of Form, Uniwersytet SWPS, za warsztaty pt. „Czy projektant odzieży tworzy tylko nowe ubrania?” na kierunku Tematy;
Karol Mackowiak, Koło Naukowe PW, za warsztaty pt. „Dlaczego samolot lata? na kierunku Inspiracje oraz „Jak zaplanować lot samolotem?” na kierunku Tematy;
Andrzej Zygmuntowicz, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wiceprezes Zarządu Głównego i przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, za warsztaty dla kierunku Mistrz i Uczeń „Fotografia”.

Wykładowca Roku w Krakowie

WYKŁADY – nagroda główna:
dr Szczepan Grzybowski, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wyróżnienie:
dr Błażej Nikiel-Wroczyński, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego;
mgr inż. Patrycjusz Nowik, Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

WYKŁADY UDwK – nagroda główna:
prof. dr hab. Justyna Drukała, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński.

WARSZTATY – nagroda główna:
dr inż. Marta Wróbel, Fundacja All About Science.

Wyróżnienie:
dr hab. Marlena Pecyna, prof. UJ, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego;
dr Aleksandra Jaszczyńska, Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego;
dr Paweł Czarnecki, dr Aleksandra Kluczewska, Wydział Prawa i Administracji UJ.

Wykładowca Roku we Wrocławiu

WYKŁADY – nagroda główna:
dr Filip Duszyński, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, Uniwersytet Wrocławski.

Wyróżnienie:
dr inż. Anna Żołnierczyk, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;
Anna Makowska-Kowalczyk, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

WARSZTATY – nagroda główna:
dr Joanna Wątły, Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski.

Wyróżnienie:
Agnieszka Kulińska, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu i Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu;
Zespół PAN: dr inż. Jagoda Mierzejewska, mgr Agnieszka Szczygieł, mgr Katarzyna Węgierek-Ciura, mgr Anna Wróblewska, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk;
Grzegorz Grecas, Policealne Studium Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu.

Wykładowca Roku na zajęciach online dla kierunków Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu

Szymon Grabowski

Katarzyna Czekierda-Pieciuk,
Agnieszka Wiśniewska.

WYKŁADY – nagroda główna:
dr hab. Małgorzata Rosalska, prof. UAM Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wyróżnienie:
dr hab. Marek Kośny, prof. UEW, Wydział Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;
dr hab. Jacek Pniewski, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski, Fundacja Edukacji Klimatycznej.

Wolontariusze, przyjaciele fundacji, twórcy, współpracownicy

Wolontariusz – nagroda główna:
Zuzanna Wiernicka (Warszawa);
Filip Garbacki (Kraków);
Alicja Grzesica (Wrocław).

Przyjaciel Uniwersytetu Dzieci – nagroda główna:
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Autorzy scenariuszy lekcji – nagroda główna:

Anna Kubik.

Anna Broda,
Edyta Chwiej,
prof. Anna Pacześniak.

Webinary dla dorosłych – nagroda główna:
Maria Libiszewska.

M-Powered: Marzena Wieczorek, Katarzyna Piecuch,
dr Marta Jósewicz,
dr Marzena Żylińska.

Współpraca z biznesem – nagroda główna:
IG Group (Kraków),
Fundacja Deloitte (Warszawa).

Fundacja Inter Cars,
Fundacja „Warbud – Warto pomagać”.

Wolontariat kompetencyjny – nagroda główna:
Akamai Technologies – Katarzyna Majer (Kraków),
Google (Warszawa),
Pracownicy EY GDS Polska (Wrocław).

Wyróżnienie:
BLIK – Jakub Sabała (Warszawa).

Gratulujemy!

Laureaci nagród zostali docenieni za m.in. profesjonalizm, wiedzę i pasjonujące eksperymenty; rzetelną, obrazową i zachęcającą do krytycznego myślenia naukową opowieść; ponadprzeciętne zaangażowanie we współpracę; niesłabnącą najwyższą jakość i zaangażowanie w podejmowane działania oraz komunikatywny i interaktywny sposób przekazywania wiedzy; gotowość do dzielenia się doświadczeniem i wiedzą.

Dziękujemy za wspaniałą współpracę i włożone w nią serce – jeszcze raz gratulujemy!