Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
List otwarty do Rodziców naszych studentów

Ważne informacje od Fundacji Uniwersytet Dzieci

2020-06-29
Epidemia COVID-19 zmieniła rzeczywistość edukacyjną. Ten rok był dużym wyzwaniem także dla funkcjonowania Fundacji - zamknięcie szkół i uczelni spowodowało, że musieliśmy zmienić tryb prowadzonych zajęć dla ponad 10 tysięcy dzieci w 5 miastach w Polsce. Co dalej? Nie przestajemy działać i wierzyć, że inna edukacja jest możliwa!

Powrót Uniwersytetu Dzieci w Sobotę!

Od września chcemy wrócić do standardowego trybu zajęć. Jak powiedział jeden z rodziców naszych studentów, tata pięciorga dzieci: „Jako rodzic staram się zapewnić jak najlepszą przyszłość swoim dzieciom. Nie chcę narzucać im życiowych wyborów. Uważam, że one same powinny odkryć swoje pasje, a Uniwersytet Dzieci jest wręcz wymarzonym miejscem do tego”. Wracamy do Was, żeby pomagać dzieciom cieszyć się z odkrywania świata i własnych możliwości… pod czujnym okiem profesjonalistów!

Warsztaty dla wszystkich kierunków planujemy organizować na żywo w małych grupach (według zaleceń sanitarnych) na uczelniach wyższych, w instytucjach nauki, kultury, sztuki i biznesu. 

Natomiast wykłady, ze względu na bezpieczeństwo naszych studentów, odbędą się w formie nagranych wykładów online z naukowcami. To będzie fascynująca przygoda z prawdziwym ekspertem, a nie kolejna lekcja do zrealizowania przed komputerem. Tym razem nie uda nam się przypilnować dorosłych tak dobrze, jak na żywo, aby nie podglądali! ;)

A co jeśli sytuacja nam na to nie pozwoli?

Przygotowujemy się także na drugą ewentualność, w której powrót na uczelnie nadal będzie niemożliwy. W tym wypadku planujemy przeniesienie naszych zajęć w tryb Uniwersytetu Dzieci w Domu i umożliwienie dzieciom spotkań z naukowcami oraz ekspertami w atrakcyjnej formie zdalnej. #UDwDomu.

Co się UDało pomimo pandemii?

Udało się nam wszystkim przejść przez tę trudną klasówkę z wytrwałości i dobrnąć do końca roku szkolnego! Wiemy, że często nie było łatwo, dlatego tym bardziej należą się Wam, drodzy Rodzice, słowa ogromnego uznania i gratulacje. 

Dziękujemy za zaufanie w tej nowej rzeczywistości edukacyjnej!