Wolontariusze na medal!

2022-11-24
Uniwersytet Dzieci nie mógłby istnieć bez Wolontariuszy! To oni – młodzież szkolna, studenci, rodzice, seniorzy – dbają o bezpieczeństwo małych studentów podczas zajęć. I robią to na medal! Między innymi dzięki dobremu przygotowaniu do pracy z najmłodszymi podczas szkoleń i wspólnych spotkań, na których dzielimy się doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Już za chwilę studenci Uniwersytetu Dzieci zakończą pierwszy blok zajęciowy – przed nami dwie ostatnie soboty skupione wokół szeroko pojętej tematyki “Człowieka”. Dzieci z Warszawy, Wrocławia i Krakowa podczas spotkań na żywo na uczelniach wyższych znalazły odpowiedzi między innymi na pytania:
  • Jak hoduje się komórki in vitro?
  • Ile kości ma człowiek?:
  • Czy światło może skręcać?
  • Jak powstaje film animowany?
  • Jaką podróż odbywa pizza w naszym ciele?
Nie dalibyśmy rady przygotować i przeprowadzić zajęć bez naszych niezastąpionych Wolontariuszy!

Przyjrzyjmy się dokładnym liczbom, bo naprawdę robią wrażenie

Wolontariusze łącznie spędzili z nami ponad 3 tysiące godzin – to tak, jakby pracować nieustannie przez ponad 125 dni! Nasi rekordziści, czyli Oskar i Zuzia z Warszawy, byli ponad 70 godzin na zajęciach. Asystowali prowadzącym, pomagali w kompletowaniu materiałów na warsztaty, a przede wszystkim pilnowali bezpieczeństwa studentów i pomagali im w przeprowadzaniu doświadczeń.

Wolontariusze okazali się nieocenioną pomocą także przy zajęciach online dla starszych studentów Uniwersytetu Dzieci. Prawie 20 osób zaangażowało się w wirtualne spotkania, by prowadzący mógł skupić się na studentach i pracy nad projektami.

W sumie, przez prawie 3 ostatnie miesiące, pomogło nam aż 150 osób – dziękujemy każdej z osobna!
Obecność i aktywność wolontariuszy nie kończy się tylko na sobotnich warsztatach. Bardzo cieszymy się z każdego spotkania i rozmów przy kawie w biurze czy wspólnych wyjść np. do kina. W końcu w wolontariacie na Uniwersytecie Dzieci najważniejsze jest budowanie relacji, które wiemy, że pięknie się rozwijają i zostają na lata.

Dołącz do nas – rekrutacja w Warszawie i Krakowie trwa!