Współpraca z NRC - Norwegian Refugee Council

2022-06-24

Wspieramy uchodźców z Ukrainy

Razem z NRC - Norwegian Refugee Council planujemy działania w zakresie wsparcia edukacyjnego dla najmłodszych ukraińskich uchodźców, a także dla szkół podstawowych, które przyjęły pod swoją opiekę uczniów z Ukrainy.

To wsparcie będzie realizowane w następujących programach i projektach:

• Uniwersytet Dzieci w Klasie - z środków przekazanych przez NRC sfinansujemy stworzenie 12 scenariuszy, a także przetłumaczymy scenariusze na język ukraiński.

• Uniwersytet Dzieci - w ramach funduszu stypendialnego zapewniającego udział ukraińskich dzieci w studiach zdalnych, stacjonarnych oraz kursie ósmoklasisty (fizyka i chemia).

• Dziecko z Pasją - celem projektu jest stworzenie szkół opartych na współpracy między kadrą nauczycielską, dyrektorem a samorządem, której efektem jest lepsza kultura pracy i ostatecznie - edukacja sprzyjająca rozwojowi dziecka. Wierzymy, że zwłaszcza w obliczu gwałtownych takich jak pandemia i nauczanie zdalne, a od niedawno także wojna w Ukrainie - ta ścisła współpraca jest kluczowa dla funkcjonowania szkoły jako instytucji.

Dziękujemy NRC za wsparcie tych działań. O ich dokładnym przebiegu będziemy informować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych. Śledź je na bieżąco: