Wzmacniamy dziewczynki i młode kobiety

2021-12-22
Zaczynamy nowy projekt we współpracy z Fundacją OFF school i Programem Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Jakie działania odbyły się w ramach projektu?

W ramach projektu pt. „Moc na obcasach":

• zorganizowaliśmy dwa webinary tematyczne dla dorosłych (nagrania poniżej),
  • partnerująca nam w projekcie Fundacja OFFschool stworzyła 6-odcinkowy serial edukacyjny, ukazujący stereotypy związane z rolami kobiet,
  • przeprowadziliśmy webinar dla nauczycieli przeciwdziałający stereotypizacji płciowej w szkole.

Na stronie Fundacji OFFschool znajdziecie więcej działań, w tym niezwykle ciekawy raport będący podsumowaniem akcji: „Jak walczyć ze stereotypami. Sytuacja młodych dziewczyn w domu i w szkole. Wskazówki i dobre praktyki”.

Projekt finansowany jest z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny

Nagranie webinaru: Jak ograniczać stereotypy płci w szkole?

Nagranie webinaru: Jak wzmacniać kompetencje kobiet w biznesie?