Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Czy fajnie jest być naukowcem? Dobre pytanie!

2020-04-29
Dziś po raz drugi chcemy zachęcić dzieci do zadawania pytań w ramach kampanii #PytanieJestDobre! 

Podczas zajęć na Uniwersytecie Dzieci mali studenci mogą do woli upominać się o zaspokajanie ciekawości. Opowiadamy im o świecie nauki i rozbudzamy zafascynowanie nim :) A przede wszystkim pokazujemy, że warto pytać i szukać odpowiedzi!

Czy fajnie jest być naukowcem? Obejrzyj nową animację!

Pora na ciekawostkę!

Czy wiesz, że słowo szczepionka wzięło się od łacińskiego słowa vacca, czyli krowa? Zwierzę to weszło na stałe do historii medycyny dzięki Edwardowi Jennerowi odkrywcy szczepionki przeciw ospie. Lekarz ten zaobserwował, że kobiety zajmujące się krowami przechodziły ospę prawdziwą bardzo łagodnie lub wcale nie chorowały na nią. Za przyczynę tego stanu uznał inną chorobę - krowiankę, którą człowiek mógł zarazić się od krowy. Edward Jenner rozpoczął więc badania! Ich wynikiem było opracowanie szczepionki przeciwko ospie (źródło).  

A Wy o jakich odkryciach marzyliście, gdy byliście mali?
Sprawdźcie, co zrobić, by dzieci mogły stać się badaczami bez wychodzenia z domu! 

Zapytaj naukowca

Twoje dziecko zadaje dużo pytań? Fantastycznie! Nawet jeśli nie zawsze potrafisz odpowiedzieć na dziecięce zagadki. ;) Podziel się pytaniem, którym zaskoczyła Cię Twoja pociecha. Kto wie, może stanie się tematem nowych zajęć na Uniwersytecie Dzieci!

Śledź nas do samego końca i zobacz finał kampanii: #PytanieJestDobre