Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Wykład otwarty dla młodzieży - 23 stycznia, 15:00

Czy space farmer będzie nosił ogrodniczki? O kosmicznych zawodach przyszłości

2021-01-19
Już w sobotę, 23 stycznia o godzinie 15:00 zabierzemy młodzież w kosmiczną podróż! Do udziału w wykładzie zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 12-16 lat! Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, wystarczy zapisać się TUTAJ lub śledzić transmisję na facebookowym profilu Uniwersytetu Dzieci. 

Czy space farmer będzie nosił ogrodniczki? O kosmicznych zawodach przyszłości


Od setek lat kosmos fascynuje ludzi... Kolejne odkrycia i wynalazki pozwalały na coraz dokładniejsze obserwacje planet i gwiazd z perspektywy Ziemi, a gwałtowny postęp technologiczny w XX i XXI wieku otworzył przed ludzkością możliwość eksplorowania przestrzeni kosmicznej. Od 2001 ludzie z większą ilością gotówki mogą pozwolić sobie na wycieczki pozaziemskie.

Jak to wszystko wpłynie na przyszłość człowieka w kosmosie? Czy powstaną kosmiczne domy, szkoły i miejsca pracy? Obecnie możemy nie tyle zastanawiać się, co planować rozwój kosmicznego rynku pracy i sektorów gospodarki galaktycznej – górnictwa, inżynierii, rolnictwa.

Czy powstaną i spopularyzują się biura turystyki kosmicznej albo pośrednictwo w obrocie kosmicznymi nieruchomościami? Jaką wiedzę będzie posiadał specjalista prawa międzyplanetarnego? Czy space farmer będzie nosił ogrodniczki?

O kosmicznych zawodach przyszłości opowie młodzieży nasz gość specjalny!

Prowadzący – Leszek OrzechowskiArchitekt kosmiczny, założyciel grupy projektowej Space is More, która zajmuje się m.in. tworzeniem koncepcji osiedli pozaziemskich. Opowie o pracy swojego zespołu, w skład którego wchodzą specjaliści różnych dziedzin nauki. Podzieli się także swoją wizją przyszłości człowieka i jego pracy w kosmosie i odpowie na pytania słuchaczy.

Na uczestników spotkania czeka też… niespodzianka!

Wykład „Czy space farmer będzie nosił ogrodniczki. O kosmicznych zawodach przyszłości” to dodatkowe wydarzenie Uniwersytetu Dzieci, skierowane do młodzieży. Nie jest częścią studiów na kierunku Mistrz i Uczeń (12-13 lat) i Nauka do kwadratu (14-16 lat).