Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Czy to prawda, że w rakiecie wszystko lata, a zwłaszcza ludzie? Dobre pytanie!

2020-04-22
Pytanie jest dobre! :) I ważne dla rozwoju dziecka. Pamiętamy o tym, przygotowując zajęcia dla małych studentów i scenariusze lekcji dla uczniów. Chcemy podsycać w nich naturalną chęć poznawania świata i zachęcić do zadawania pytań oraz szukania na nie odpowiedzi.


Badania naukowe pokazują, że im więcej dzieci pytają, tym lepsze rezultaty osiągają w nauce! Dlatego Uniwersytet Dzieci startuje z kampanią #PytanieJestDobre. A oto pierwsza animacja!

Czy to prawda, że w rakiecie wszystko lata, a zwłaszcza ludzie?

Czy wiesz, że astronauci misji Apollo 11 po powrocie z Księżyca odbyli trzytygodniową kwarantannę? Naukowcy obawiali się sprowadzenia nieznanych bakterii na Ziemię. 

W obecnej sytuacji doskonale wiesz, co czuli badacze kosmosu. Musisz pozostać w miejscu zamieszkania, ale wykorzystaj ten czas kreatywnie!

Sprawdź, co możesz odkryć, siedząc w domu!

Zobacz animację!

Zachęciliśmy Cię do zadawania pytań?

Wierzymy, że to ciekawość jest kluczem do rozwoju. Co tydzień w naszych mediach będzie pojawiać się nowa, radosna animacja z pytaniem. Sprawdzaj czy znasz na nie odpowiedź. ;)
Śledź nas do samego końca i zobacz finał kampanii!
Twórcą kampanii jest Motionful Studio. Projekt powstał przy wsparciu partnerów: Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Studia Animacji.