Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Historia Blanki - Wolontariuszki Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu

2020-06-04
Blanka
Powoli kończymy już drugi rok sobotnich zajęć z naukowcami w Poznaniu. W październiku 2018 roku otworzyliśmy tam nasz piąty ośrodek Uniwersytetu Dzieci. Start naszej rakiety w nowym mieście nie byłby jednak możliwy, bez wsparcia Wolontariuszy. Zapraszamy do lektury eseju Blanki - Wolontariuszki Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu.Jestem wolontariuszką na Uniwersytecie Dzieci od roku. O jego istnieniu dowiedziałam się od koleżanki. Pomyślałam, że mogę spróbować takiej formy wolontariatu, gdyż miałam doświadczenie w pracy z dziećmi. Na początku (jak to przy nowych doświadczeniach bywa) była obawa, jak to wszystko wygląda w praktyce. Przed zajęciami mentorki starały się bardzo dobrze mnie przygotować, abym była gotowa na każdą sytuację, która może się pojawić. 

Po pierwszych zajęciach okazało się, że jest to zadanie odpowiedzialne, ale nie trudne. Teraz na zajęcia na Uniwersytecie Dzieci zapisuję się z przyjemnością. Tematy zajęć często są równie ciekawe dla mnie co i dla dzieci. Dzięki uczestnictwie w nich dowiaduję się nowych rzeczy o świecie. Wywiązując się ze swoich obowiązków miło spędzam czas i poznaję nowych ludzi, z którymi jest mi dane współpracować. 

Wolontariat w tym miejscu to okazja do zawarcia nowych znajomości, testowania swoich umiejętności interpersonalnych i poszerzania wiedzy.