Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2019-12-11
Karolina Depta
W 5 naszych ośrodkach hucznie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak co roku chcieliśmy z całego serca podziękować Wolontariuszom za bezinteresowne wsparcie naszej misji. W każdą sobotę koordynują oni organizację zajęć, opiekują się dziećmi, pomagają prowadzącym w sprawnym przeprowadzeniu warsztatów i wykładów.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to jedno z najważniejszych Świąt w Fundacji! Zależało nam, by wolontariusze świetnie się bawili i poczuli, że jesteśmy wdzięczni za ich pomoc i zaangażowanie.

Dzień Wolontariatu w Krakowie

Ale „Odlot”! Tak należy podsumować Dzień Wolontariusza w Krakowie. Tradycją stało się już, że ten dzień spędzamy z Wolontariuszami, zajadając się tortem i odpoczywając przy seansie filmu. Tym razem Wolontariusze postawili na animację “Odlot”.  Oczywiście nie obyło się bez rozmów, z których możemy śmiało wyciągnąć jeden wniosek: jesteśmy jedną wielką drużyną i bardzo lubimy swoje towarzystwo :). U nas Dzień Wolontariusza trwa cały rok! Dziękujemy, że jesteście!

Dzień Wolontariatu w Poznaniu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza najlepiej świętować z wolontariuszami z wielu krajów. Tak się właśnie stało w Poznaniu. Regionalne Centrum Wolontariatu zaprosiło w swoje progi wiele organizacji pozarządowych, nie mogło więc zabraknąć Uniwersytetu Dzieci! Wspólnie obejrzeliśmy filmy, zagraliśmy w gry i poczuliśmy smak naturalnie parzonej herbaty. A wszystko to w  towarzystwie wolontariuszy zarówno z Polski, jak i Niemiec, Libanu, Turcji czy Azerbejdżanu. Różnorodność przejawiała się także w wieku wolontariuszy, od najmniejszych pomocników po seniorów! Jedno popołudnie to jednak za mało by nacieszyć się Świętem Wolontariuszy. Dlatego dzień później odbył się mikołajkowy seans filmowy wraz z małymi upominkami. Wszystko to udostępnialiśmy  na naszym nowym kanale social media: @wolontariat_ud_poznan. 

W organizacji Dnia Wolontariusza pomogli nam: Muzeum Brama Poznania, Teatr Nowy w Poznaniu oraz Laser Tag.  Dziękujemy za podarowanie prezentów dla wolontariuszy!

Dzień Wolontariatu w Olsztynie

Zespół z Olsztyna zaskoczył Wolontariuszy w dniu ich święta. Mieli oni okazję przejechać się gokartami po Torze Kartingowym Kormoran. Większość z nich robiła to pierwszy raz. Była adrenalina i sporo dobrej zabawy! Jak zwykle świetnie razem spędziliśmy czas. Po przejazdach dzieliliśmy się wrażeniami przy wspólnym stole. Takie spotkania pokazują, że praca z wolontariuszami to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przyjemność! Cieszymy się, kiedy możemy spotkać się z ludźmi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i chcą działać na rzecz innych. Dziękujemy za ten dzień!

Dzień Wolontariatu w Warszawie

Wolontariusze w soboty często muszą radzić sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego warszawski Dzień Wolontariusza odbył się pod hasłem: Improwizacja! Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy grupę improwizacyjną Bożydar, która zagrała dla nas spektakl gier improwizowanych. Miejsca i sytuacje podpowiadali nasi wolontariusze, kreując w ten sposób wyzwania dla aktorów. Taka zamiana ról była dla nich bardzo ciekawym i zabawnym doświadczeniem, śmiechom i wymysłom nie było końca! Po przedstawieniu odbyła się część oficjalna, podczas której był czas na podziękowania i wręczenie upominków.

Całe wydarzenie nie byłoby tak wspaniałe, gdyby nie pomoc naszych darczyńców: Teatru 6 piętro, Teatru Soho, Museum World of Illusion, Cosmos Muzeum Warszawa, Ale Zebra, FunEscape, Hangar 646 Park Trampolin oraz Rebel, którym bardzo chcemy podziękować za tak hojne wsparcie.

Dzień Wolontariatu we Wrocławiu

We Wrocławiu świętowaliśmy z wolontariuszami podwójnie! 4 grudnia spotkaliśmy się w biurze, gdzie w otoczeniu księżniczek i tiulu zajadaliśmy się smakołykami i wspólnie odpowiadaliśmy na pytania bajkowe. Motyw księżniczek, który wybrali wolontariusze był strzałem w dziesiątkę!

Natomiast 5 grudnia świętowaliśmy wraz z całym Wrocławiem – wszystko dzięki Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego. Podobnie jak w ubiegłym roku dostaliśmy od nich zaproszenie do obchodów Dnia Wolontariusza wraz z innymi organizacjami wspieranymi przez wolontariuszy. W kinie Nowe Horyzonty czekały na nas fotobudka i różne pyszności, a całość zwieńczył pokaz filmu „Na noże”.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, dzięki którym ten dzień mógł być możliwy – wolontariuszom za przybycie, koordynatorom za wsparcie i organizację oraz Dream Jump i Kwatery Głównej LaserTag za przekazane wejściówki oraz Wrocławskiemu Centrum Rozwoju Społecznego za zaproszenie na wspólne świętowanie.
Dziękujemy za wspaniały dzień i mnóstwo pozytywnej energii!
Program wolontariat jest dofinansowany przez: