Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Śniadanie Przyjaciół w Gdańsku już za nami!

2019-11-07
Karolina Depta

Po raz pierwszy w historii zorganizowaliśmy w Gdańsku debatę o edukacji. Na Śniadaniu Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci spotkali się przedstawiciele różnych środowisk. Rozmawialiśmy o rozwiązaniach, które usprawnią kształcenie w polskich szkołach. Było to dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ ogłosiliśmy otwarcie nowego ośrodka Uniwersytetu Dzieci. Małych studentów zaprosimy na naszą uczelnię w Gdańsku już w roku akademickim 2020/2021!

Gościliśmy w Gdańsku świat nauki, biznesu i oświaty
W Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z szeroko pojętym środowiskiem akademickim i światem biznesu. Podczas tego wydarzenia dyskutowaliśmy o edukacji i kształceniu najmłodszych. W Śniadaniu Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci w Gdańsku uczestniczyły władze Uniwersytetu Gdańskiego i przedstawiciele innych uczelni, nauczyciele szkolni i akademiccy, popularyzatorzy nauki oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli, instytucji oświatowych. Nie zabrakło także przedstawicieli biznesu czy organizacji pozarządowych, dziennikarzy i rodziców.

Dzień dobry w Gdańsku – wnioski ze spotkania
Podczas Śniadania Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci w Gdańsku nasi goście dyskutowali na tematy ważne z perspektywy wytypowania kierunku rozwoju edukacji.

Czego należy uczyć dziś, by żyć w przyszłości? Jakie kompetencje są potrzebne przyszłym pracownikom? W jakim stopniu szkoła przygotowuje do samodzielnego życia? Na te i inne pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź.  

Kompetencje, które nasi rozmówcy uznali za najważniejsze to kompetencje miękkie – takie jak komunikatywność, empatia czy współpraca, a także umiejętność autoprezentacji i pracy projektowej. Ponadto niezwykle istotna jest wytrwałość w dochodzeniu do wiedzy i zdolność do wytężonej pracy przez długi czas, cierpliwość i umiejętność przyjmowania uwag oraz radzenia sobie z krytyką. Warto również zwrócić uwagę na jakże ważną w obecnych czasach świadomość oddziaływania na społeczeństwo przekazów marketingowych i zdolność do rozróżniania prawdy od fake newsów.

Media mówią o Śniadaniu Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci w Gdańsku
Spotkanie w Gdańsku już za nami, sprawdźcie gdzie możecie przeczytać o naszej inicjatywie:

  •       Artykuł wraz z galerią zdjęć na stronie portalu Trójmiasto.pl 
  •       Relacja filmowa zrealizowana przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG 
  •       Artykuł na stronie MamaDu
  •       Informacja na stronie Uniwersytetu Gdańskiego
  •       Artykuł w serwisie Dziennik Bałtycki
  •       Artykuł w serwisie NaszeMiasto.pl
Zapraszamy do lektury i obejrzenia relacji ze Śniadania Przyjaciół w Gdańsku oraz galerii zdjęć. Zachęcamy również do zapoznania się z raportem z zeszłorocznych spotkań.