Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Fundacja dla dzieci, która rozmawia o przyszłości edukacji

2019-11-18
Karolina Depta
Fundacja Uniwersytet Dzieci to fundacja dla dzieci, która rozwija kreatywność najmłodszych. Organizację tworzą nie tylko pracownicy i studenci Uniwersytetu Dzieci. Wspierają nas także współpracujący z nami naukowcy i firmy, władze uczelni wyższych, wolontariusze, rodzice, nauczyciele, darczyńcy czy dziennikarze. Od 2015 roku organizujemy Śniadania Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci, na które zapraszamy szeroko pojęte środowisko edukacyjne, akademickie i biznesowe. Podczas spotkań poruszamy tematy ważne z perspektywy wytypowania kierunku rozwoju szkolnictwa w Polsce.

 
Fundacja dla dzieci działająca na rzecz edukacji
Podczas Śniadań Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci dzielimy się naszymi planami, sukcesami i wyzwaniami, jakie zamierzamy podjąć. Przede wszystkim jednak zapraszamy do debaty o kierunku zmiany edukacji w Polsce. Jesteśmy Fundacją dla dzieci, dlatego podejmujemy działania, mające na celu zapewnienie lepszej przyszłości dzieciom i wyrównywanie ich szans na starcie w dorosłość. Podczas spotkań z naszymi sympatykami, dyskutujemy w szczególności o potrzebie zmian w kształceniu najmłodszych i określamy kluczowe kompetencje, jakie będą wymagane od młodych ludzi na rynku pracy. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z zeszłorocznych spotkań. 

 
6 debat o edukacji – porozmawiajmy o wyzwaniach przyszłości
Spotkania z przyjaciółmi naszej organizacji dla dzieci przygotowujemy w każdym mieście, w którym działa sobotni Uniwersytet Dzieci. Fundacja działa obecnie aż w 5 ośrodkach: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Olsztynie i Wrocławiu. W roku akademickim 2019/2020 pojawimy się również w Trójmieście!

 

Śniadanie Przyjaciół Fundacji w Gdańsku
Tegoroczne Śniadanie Przyjaciół w Gdańsku już za nami. Zobacz filmik z tego wydarzenia. Podczas spotkania poruszyliśmy między innymi temat umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy i rosnącej potrzeby rozwijania kompetencji społecznych u dzieci. Wspólnie z naszymi gośćmi doszliśmy do wniosku, że niezwykle istotne są empatia, cierpliwość, a także wytrwałość w dążeniu do celu. Warto wymienić również potrzebę kształtowania od najmłodszych lat świadomości oddziaływania mediów na nasze decyzje. 

 

Śniadanie Przyjaciół Fundacji w Warszawie
27 listopada zorganizowaliśmy Śniadanie Przyjaciół Fundacji w Warszawie, a 10 grudnia w Krakowie.

Przed nami debaty o edukacji we Wrocławiu i Poznaniu.