Zobacz, jak świętowaliśmy w tym roku Dzień Wolontariusza!

2022-12-08
Wolontariusze - pomagają nam przy sobotnich warsztatach, ale także przy innych działaniach fundacyjnych. Jak co roku, w każdym ośrodku odbyły się obchody Dnia Wolontariusza. Przeczytaj, jak wspólnie spędzaliśmy czas!

WARSZAWA

Wolontariusze i Koordynatorki z Warszawy świętowali tegoroczny Dzień Wolontariusza 6 grudnia. Rozpoczęliśmy spotkaniem w biurze przy przekąskach i pizzy. Odwiedziło nas 13 osób! W części oficjalnej podziękowaliśmy naszym Wolontariuszom za to, że z nami działają. Rozdaliśmy dyplomy i drobne upominki. Wśród nich były bilety do Muzeum Narodowego w Warszawie, które podarowało Wolontariuszom bilety na wystawę “Przesilenie” (malarstwo północy) oraz na wystawy stałe. Świętowanie zakończyliśmy na kręgielni. To był dla nas wszystkich bardzo potrzebny czas, dzięki któremu mieliśmy szansę jeszcze bardziej się zintegrować, a przy okazji świetnie się bawić.

KRAKÓW

W tym roku w Krakowie Dzień Wolontariusza świętowaliśmy z niewielkim wyprzedzeniem, żeby móc jeszcze wpisać się w andrzejkowy klimat. Laliśmy wosk, czytaliśmy wróżby z chińskich ciasteczek oraz sprawdzaliśmy, jakie zawody przyszłości są nam pisane: cukiernik słodkiego życia, międzyplanetarny szofer, a może terapeuta ds. detoksu cyfrowego? Wszystko przy zimowej herbacie, słodkościach i doskonałym serniku przygotowanym przez nasza Wolontariuszkę Wiktorię. Wolontariuszom podarowaliśmy kartki z podziękowaniem za wspólną pracę oraz wejściówki, które przekazało nam Muzeum Manghha

Dzięki pomocy Kina Pod Baranami mogliśmy zorganizować również wspólne wyjście na seans dla Wolontariuszy, którzy wspierali nas podczas zajęć na kierunku Mistrz i Uczeń (12-13 lat). Przygotowaliśmy dla nich specjalne prezenty - personalizowane koszulki, nawiązujące do specjalizacji, którą opiekowali i/lub ich osobistych zainteresowań.

WROCŁAW

We Wrocławiu obchodziliśmy Dzień Wolontariusza podwójnie! Dzień wcześniej, świętowaliśmy we wrocławskim biurze Fundacji - były gry integracyjne i przeprowadziliśmy burzę mózgów, aby pochylić się w ten szczególny dzień nad zagadnieniem wolontariatu i odpowiedzieć sobie na pytanie: “Czym dla Ciebie jest Wolontariat?”. W międzyczasie częstowaliśmy się specjalnie przygotowanymi przez Wolontariuszy oraz pracowników Fundacji pysznościami. Po wszystkich atrakcjach wręczone zostały podziękowania wraz z wejściówkami do przeróżnych miejsc we Wrocławiu, które otrzymaliśmy od: Teatr Polski, Muzeum Architektury, Vertigo, Teatr Polski w Podziemiu, Muzeum Narodowe, Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty, Escape Room Let Me Out za, które serdecznie dziękujemy!

Dla Wolontariuszy, którzy nam najbardziej pomogli w ostatnim czasie, przygotowaliśmy specjalną atrakcję - wyjście na trampoliny!

Następnego dnia uczestniczyliśmy z Wolontariuszami w organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) obchody Dnia Wolontariusza w Kinie Nowe Horyzonty. Razem ze wszystkimi Wolontariuszami z całego Wrocławia mieliśmy przyjemność otrzymać podziękowania od Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz Konsula Generalnego Ukrainy w Polsce Yuriia Tokara za bezcenną pracę na rzecz Wrocławskiego Wolontariatu. Po części oficjalnej wspólnie obejrzeliśmy film “Listy do M 5”.
Cieszymy się, że mogliśmy sprawić, aby ten dzień był dla Wolontariuszy wyjątkowy. Jeszcze raz chcemy Wam bardzo serdecznie podziękować za Waszą pracę i trud, który wkładacie w pomoc naszym Studentom!