Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Zdobyliśmy nowe kompetencje – za nami energetyczne szkolenia w Irlandii!

2019-11-19
Karolina Depta

Koniec października był dla nas czasem intensywnych szkoleń i okazją do przełamania barier kulturowych i językowych. Wyjazd do Irlandii pozwolił na zmianę perspektywy i pracę w zupełnie nowych, niekiedy ekstremalnych warunkach. Pracownicy Fundacji Uniwersytet Dzieci rozwinęli swoje kompetencje w zakresie zarządzania projektami i organizowania pracy zespołu projektowego. Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

 

Jesteśmy Fundacją, dla której wysoka jakość edukacji i wszechstronny rozwój są niezwykle ważne. Regularnie szkolimy się, aby zdobytą wiedzę przekładać na nasze działania i doskonalić sobotnie zajęcia dla dzieci czy materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Znaczna część naszych planów opiera się na pracy projektowej, dlatego aż 13 pracowników wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez M-Powered.  Zajęcia poświęcone były przygotowaniu do zarządzania projektami.

 

Zyskaliśmy moc do działania!

Uczestnicy szkoleń dowiedzieli się, jak zarządzać zmianą i ryzykiem w projekcie oraz jak zdefiniować interesariuszy naszych działań i ich wpływ na przebieg projektu. Wyjazd przedstawicieli różnych działów Fundacji Uniwersytet Dzieci pozwolił na lepsze poznanie i zrozumienie wyzwań, jakie stoją przed nami każdego dnia. Pracowaliśmy nad wspólną komunikacją i otwartością na perspektywę drugiej osoby. Na potrzeby warsztatów uczestnicy skupili się na jednym z rzeczywistych projektów i pracowali w zespołach, których są częścią w codziennej pracy. Teraz jesteśmy dobrze przygotowani do zarządzania projektami!

 

Irlandzka jesień pełna wyzwań!

Podczas wyjazdu czekały na nas nie tylko cenne szkolenia, ale także wyzwania na świeżym powietrzu! Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i odporność podczas wyprawy kajakami i nietypowej wodnej wspinaczki w górę strumienia. Nie zabrakło także skoku adrenaliny podczas zadań na wysokości, które testowały upór i decyzyjność pracowników Fundacji. Był to też czas na refleksję, regenerację i spokojne rozkoszowanie się irlandzką aurą podczas spaceru wzdłuż fiordu. To był intensywny i bardzo inspirujący czas!

Szkolenia odbyły się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.