Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

Credit Suisse – doceniamy Wasze wsparcie i zaangażowanie!

2020-02-07
Karolina Depta
Jesteśmy Fundacją, dlatego doceniamy każdą formę pomocy, którą otrzymujemy od darczyńców i partnerów. Jednym z ważnych filarów naszej organizacji jest Wolontariat. Bez wsparcia Wolontariuszy, nie wyobrażamy sobie organizacji sobotnich zajęć czy wydarzeń edukacyjnych. Cieszymy się zatem, że w 2019 roku po raz kolejny mogliśmy liczyć na pomoc Credit Suisse. Jesteśmy wdzięczni nie tylko za finansowe wsparcie Wolontariatu, ale także za pomoc merytoryczną i kompetencyjną.


Już od 2 lat firma Credit Suisse wspiera program Wolontariat Fundacji Uniwersytet Dzieci. Dzięki otrzymanej pomocy poszerzyliśmy grono Wolontariuszy – każdego roku ponad 800 osób działa razem z nami na rzecz edukacji! Cieszymy się, że mamy fundusze na to, by rozwijać ich kompetencje i umiejętności. Ważnym krokiem był dla nas zakup 100 tabletów, które usprawniły pracę podczas sobotnich zajęć. Wolontariusze korzystają z nich na recepcjach, a także podczas wykładów i warsztatów. Rozwijamy się i jesteśmy z tego dumni!

Pomoc nie tylko finansowa

Wolontariat i inne nasze programy można wspierać na wiele sposobów. Od Credit Suisse otrzymaliśmy zarówno dofinansowanie naszych działań na rzecz wolontariuszy, jak i pomoc merytoryczną. Pracownicy firmy poprowadzili dla studentów Uniwersytetu Dzieci cykl warsztatów. Podczas zajęć na kierunku Tematy w Warszawie dzieci dowiedziały się Czy dodrukowanie pieniędzy sprawi, że będziesz bogatszy/a?. Z kolei wrocławscy studenci głowili się Jak stworzyć mapę interesariuszy? W sumie w warsztatach wzięło udział ponad 500 studentów, a pracownicy Credit Suisse spędzili 32 godziny jako wolontariusze kompetencyjni. 

Mogliśmy również liczyć na ich pomoc w biurze podczas BDC Professionals. Ponad 30 pracowników Credit Suisse zaangażowało się w działania charytatywne na rzecz naszej Fundacji.  Podczas wolontariackiej pracy we wrocławskim i warszawskim biurze stworzyli oni dla Uniwersytetu Dzieci nowe bazy danych, pomogli w porządkowaniu materiałów, a nawet… pomalowali ściany! Dziękujemy!

Stawiamy na rozwój

Współpraca z Credit Suisse to także szkolenia dedykowane naszym Wolontariuszom i pracownikom. W 2019 roku wspólnie przeszkoliliśmy prawie 80 wolontariuszy. Za nami między warsztaty z design thinking czy kulturowych uwarunkowań biznesu międzynarodowego. Wolontariusze nauczyli się także zarządzać swoim czasem. Podczas szkoleń nabyli ważne umiejętności, które niewątpliwie przydadzą im się w życiu prywatnym i zawodowym. Natomiast pracownicy Fundacji poszerzyli wiedzę na temat rozwiązywania konfliktów i prowadzenia negocjacji.

Międzynarodowa współpraca

Ponadto w 2019 roku nasza Fundacja miała okazję wziąć udział w projekcie Global Citizens Programme, w ramach którego przez tydzień gościliśmy pracownika Credit Suisse z Singapuru. W ramach tej współpracy odbyło się szkolenie z budowania zaangażowania zespołów. Na koniec tego projektu powstał przewodnik menedżera, z którego pracownicy Fundacji mogą korzystać podczas codziennej pracy.

Działaj razem z nami!

Chcesz nas wspierać tak jak Credit Suisse? Jesteśmy otwarci na współpracę!
Sprawdź szczegóły