Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
Raport ze spotkań organizowanych przez Uniwersytet Dzieci

Jakie zmiany są potrzebne w polskiej szkole?

2020-07-06
Od 2015 roku organizujemy spotkania z przedstawicielami różnych środowisk, współtworzących projekty edukacyjne z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Podczas nich nie tylko dzielimy się naszymi planami czy sukcesami, ale przede wszystkim debatujemy na temat kierunku zmiany edukacji w Polsce. Działamy dla dzieci, dlatego podejmujemy działania, mające na celu zapewnienie im lepszej przyszłości i wyrównywanie ich szans na starcie w dorosłość. Kluczem do tego jest między innymi szkoła - stawiająca ucznia w centrum i dbająca o jego rozwój. W związku z tym na Śniadania Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci zapraszamy szeroko pojęte środowisko edukacyjne, akademickie i biznesowe i poruszamy między innymi temat kształcenia nauczycieli. W jakim celu?

Jako Fundacja planujemy opracować program rocznych studiów podyplomowych i fakultetu zajęć z metod aktywizujących dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli przedmiotowych.

Galeria zdjęć

Pobierz raport ze spotkań

Poniższy raport uwzględnia wnioski ze spotkań, które odbyły się w Olsztynie, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu w latach 2019-2020. Zapraszamy do zapoznania się z nim! :)
Podsumowanie debat o edukacji